PRODÜKSİYON / DİJİTAL DAĞITIM

Grup Koridor uzun bir aradan sonra yeni teklisi ‘’Ölüm Yıl Dönümü’’ (Çukur) 18 Aralık 2020 tarihinde KYMY Production etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

Söz ve müziği Tolga Atkın ve Kenan Yılmaz’a ait olan “Ölüm Yıl Dönümü” Kenan Yılmaz tarafından aranje edildi.

Tolga Atkın; Çok heyecanlıyız uzun bir aradan sonra yeni bir çalışmayla  sevenlerimizin karşısına çıkıyoruz, klip çalışmamızı da bitirdik. Bursa’nın İznik ilçesinde çekilen klip videomuzu yakında tüm sevenlerimizle paylaşacağız. 

 

Grup Koridor Hakkında

Türkiye’den Almanya’ya işçi olarak giden ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Tolga Atkın, ailesinin Türkiye’ye dönme kararıyla eğitimi yarıda kalmış ve İlköğrenimini Sakarya’da tamamlamıştır. Bursalı olan sanatçı, Orta ve Lise öğrenimini (1991-1996) Bursa’da tamamlamıştır. Müzik tutkusu çocukluk yıllarında  şarkılara süpürgeyle eşlik ederek başlamış, zorlu hayat şartları müzik eğitimi almasına engel olmuş ve ilk enstrümanını araba yıkamacısında çalışmaya başlayarak biriktirdiği paralarla alabilmiştir.

ilk bestesini 16 yaşında yapmıştır. Çevresinde ki arkadaşlarının yardımlarıyla gitar çalmayı öğrenmiş ve şarkılar yazmaya başlamıştır. Askerlik görevi için Tunceli’nin Hozat ilçesine giden sanatçı ( 2000-2002 ) görev yaptığı günlerden birinde yeni bir şarkı yazmış ve müzisyen arkadaşlarıyla bir araya gelerek kaset çalara basit bir kayıt yapmıştır, hatıra olsun diye yapılan bu kayıt tüm askeriye tarafından kısa sürede farkedilmiş ve dilden dile dolaşmaya başlamıştır. Askeri radyo tarafından daha iyi bir kayıt teklif edilmiş ancak yayınlamak için sanatçının ismini kullanmak yerine, başka bir isim bulması istenmiştir. Bu isteğin sebebi bölgenin olağanüstü hal durumunda olmasıdır.  İlhan İrem hayranı olan sanatçı, en sevdiği şarkılardan biri olan, ‘’Merhaba Koridor’’ un etkisiyle, ''Grup Koridor’’ ismini  kullanmış, ''Senin O Gözlerin Var ya’’ adlı şarkı radyoda yayınlanmaya başlamıştır. Tuncelinin çeşitli ilçelerine de yapılan yayınlarda sivil halk şarkıyı fark etmiş ve radyonun telefonları kilitlenmiştir. Askerlik görevi biter bitmez Boğaziçi Müzik Yapım’ın sahibi, Ozan Oskay tarafından fark edilen sanatçı, İstanbul’a gelerek ilk albüm anlaşmasını yapar. (2007) ‘’Senin O gözlerin Var ya’’  Boğaziçi Müzik Yapım etiketiyle yayınlanır.

2008 yılında Müyap Müzik Ödülleri’nde,’’dijital’’ alanda yapılan satışlar sonucu ödüle layık görülür. 2009 yılında Seyhan müzik etiketiyle, ’’Ölmem mi’’ albümü, 2010 yılında, Elenor müzik etiketiyle, ’’Tanrım’’ albümü, 2013 yılında, Cinan müzik etiketiyle, ‘’Nerde Kalmıştık’’ albümü 2016-2020 yılları arasında, KYMY Production etiketiyle, ‘’Senin O Gözlerin Var ya akustik’’  ‘’Aşk ve Şarap’’ ve ‘’Ölüm Yıl Dönümü’’ teklileri müzik piyasasında ki yerlerini alır.